Діючі механізми забезпеченння житлом учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб мають отримати фінансування з Держбюджету

Затверджений на законодавчому рівні механізм забезпечення житлом ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб через державну підтримку в розмірі 50% вартості житла чи пільгового іпотечного житлового кредиту під 7% річних, має бути реалізований на практиці. Для цього необхідно передбачити відповідне фінансування у Державному бюджеті України. На цьому під час брифінгу у Верховній Раді України наголосили народний депутат України Олег Недава та голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний.

«Я з колегами вже підготував відповідний законопроект щодо внесення змін до головного фінансового документу. Крім того, вже зараз потрібно проводити підготовчу роботу із органами місцевого самоврядування, забудовниками та громадянами. Я вже звернувся до голів обласних державних адміністрацій Донецької та Луганської областей с пропозицією долучитися до прийняття і реалізації цільових місцевих програм забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб і ветеранів АТО, та  отримав схвальну відповідь», - наголосив Олег Недава.

Сергій Комнатний звернув увагу на ефективність вказаних механізмів забезпечення учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб як з соціальної, так і з економічної точок зору. «Якщо на вказані механізми забезпечення житлом учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб  спрямувати по 1 млрд. грн., то це дасть змогу збудувати житло для 5,5 тисяч сімей цих категорій громадян. Натомість, у будівельну галузь буде залучено понад 3,5 млрд. грн., буде створено 8,3 тис. робочих місць, а до Держбюджету повернеться 934 млн. грн. у вигляді податків та зборів», - сказав очільник Держмолодьжитла. 

 

Оригінал